Ez az írás megrendelésre készült, nincs benne semmi, amit komolyan lehetne venni – #Rogán #Kreml #Karmelita

Így állunk. Aki nem így látja, szóljon. Nekem elmondhatja, legfeljebb közben bekapcsolom a zsebemben a diktafont.

Ahogyan a „hagyományos” drogok esetében, az okos eszközöknél is komoly esélye van a függőség kialakulásának. Különösen a fiatal gyerekeknél, akiknek még mindig gyorsan fejlődik az agyuk, ezért ha túl sok digitális tartalomnak vannak kitéve, könnyedén függővé válhatnak. Kutatások szerint a digitális szórakoztató média hasonló részeire hat az agynak, mint a drogok. A későbbiekben ez agresszióhoz, depresszióhoz és elmezavarokhoz vezethet.
„(...)
Ahogyan a »hagyományos« drogok esetében, az okos eszközöknél is komoly esélye van a függőség kialakulásának. Különösen a fiatal gyerekeknél, akiknek még mindig gyorsan fejlődik az agyuk, ezért ha túl sok digitális tartalomnak vannak kitéve, könnyedén függővé válhatnak. Kutatások szerint a digitális szórakoztató média hasonló részeire hat az agynak, mint a drogok. A későbbiekben ez agresszióhoz, depresszióhoz és elmezavarokhoz vezethet.
A tudósok szerint a digitális függőség azért alakul ki, mert játék közben a szervezet dopamin-termelése megnő, ez pedig ugyan olyan hatással van az agyra, minta függőséget okozó kábítószerek – az agy egy idő után egyszerűen kívánja a hatását.
A digitális függőség jelei
(...)